Garanti ve İade

GARANTİ KOŞULLARI

Garanti şartları ve verilen ek garantiler T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce belirlenen garanti şartlarına tabidir.

Garanti süresi, fatura kesim tarihinden itibaren başlar ve garanti süresi ürün türüne göre değişiklik gösterir.

İADE POLİTİKASI

Sitemizde satılan kişiye özel ürünler hariç tüm ürünler, 15 gün boyunca para iadesi ve ürün değişimini içeren memnuniyet garantisi altındadır.

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

Ürünün tekrar satılmasına mani olacak, herhangi bir çizik, karalama, leke, giyildiğine veya kullanıldığına dair bir iz bulunması ya da tadilat yapılmış olması gibi durumlarda iade ve değişim yapılamamaktadır.

Ürünü; bütün parçaları, aksesuarları ve ürün paketi ile birlikte eksiksiz olarak göndermelisiniz.

Değişim veya iade yapılan ürünün faturası tüm nüshaları ile birlikte gönderilmediği taktirde iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.

Yukarıdaki şartlara uygun olan, kişiye özel ürünler hariç tüm ürünleri, 15 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. Satın aldığınız ürün ayıplı veya kusurlu çıkarsa 30 gün içerisinde kargo görevlisiyle birlikte tutulan tutanak ile göndererek değişim veya iade talep edebilirsiniz.

DEĞİŞİM VE İADE SEÇENEKLERİ

Değişim veya iade işleminizi aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek yapabilirsiniz:

Para İadesi:

Ödeme yaptığınız toplam ücretten, nakliye ve diğer masraflar düşüldükten sonra kalan miktar kredi kartınıza veya banka hesabınıza aktarılır.

Ürün Değiştirme:

Eski ürününüz yenisi ile değiştirilir. Değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir.

DEĞİŞİM VE İADE SÜRECİ

EnginDükkan tarafından onay alınmadan yapılan değişim ve iadelerde, işlemin gerçekleşmesi garanti edilmemektedir.

Değişim ve iade işlemi gerçekleştirmek işlem menüsünden hesabınıza girerek İade seçeceği altında yer alan İade Formu’ndan ilgili siparişinizi seçiniz. Bu ürünleri iade etme veya değişim yapma nedeninizi kısaca belirterek Gönder butonuna tıklayınız.

Talebiniz işleme alınarak, müşteri hizmetleri yetkililerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

İade ve değişimlerde kargo ücreti müşteriye aittir, karşı ödemeli olarak gönderilen paketlerde kargo ücreti iade edilecek tutardan düşülecektir.

15 günü geçen siparişler iade formunda görüntülenmeyecektir.

KARGO ÜCRETLERİ

Teslimat sırasında hasar görmüş, kusurlu, farklı veya eksik bir ürün sebebiyle gelen iade işlemlerinde, kargo ücreti EnginDükkan tarafından karşılanmaktadır. Bu durumlardaki iadelerde iade edilecek sipariş, teslimatın yapıldığı gün içerisinde kargo şirketine üzere teslim ederek tarafımıza e-posta ile bilgi vermelisiniz.

Sipariş edilen bir ürünün (iade koşullarına uygun olmak şartı ile) iptal ya da iade edilmesi halinde kargo ücreti tarafımıza ait olacaktır.

HASAR GÖRMÜŞ veya KUSURLU ÜRÜNLER

Siparişinizi teslim aldığınız sırada, kargo yetkilisinin yanında paketinizi açarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. Ürün teslim edilirken kutusunun açılmış olup olmadığı hususunu tutanakta belirtmeli, siz ve kargo görevlisi mutlaka tutanağı imzalamalısınız.

İşlemlerin hatasız ve kısa sürede yapılabilmesi için size gönderilen sipariş onay e-postasındaki sipariş numarasını, e-posta adresini ve telefon numarasını, müşteri hizmetlerimize bildirilerek durumu anlatınız.

Böyle bir durumda ek kargo ücreti ödemeden, dilerseniz sipariş verdiğiniz tüm ürünleri iade edebilirsiniz. İade işlemini, tutanağa, teslim edilen ürünleri kabul etmediğinize dair bir not ilave ederek, gelen kargo görevlisine teslim ederek yapabilirsiniz.

DEĞİŞİM ve İADE SÜRECİ

EnginDükkan tarafından onay alınmadan yapılan değişim veya iadelerde, işlemin gerçekleşmesi garanti edilmemektedir. Onay almak için lütfen İade Formu doldurunuz. Gerekli onay kodu e-posta ile size gönderilecektir. Ürünü kargolarken bu kodu paketin üzerine yazarak veya yapıştırarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.